• Deň Zeme

•  22.4.  patrí Dňu  Zeme-   Nielen v tento deň by sme mali pamätať na to, že máme svoj jediný domov chrániť nielen pre seba, ale aj budúce generácie.Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie a znečisťovanie životného prostredia. Zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a je potrebné venovať sa životnému prostrediu. Myšlienkou tohto dňa je zlepšiť spoločné celosvetové úsilie chrániť poklady našej Zeme pre nás ako aj pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi. Tohtoročné motto znelo: Investuj do našej planéty.  Deň Zeme si pripomenuli žiaci našej školy Rovesníckym učením a rôznymi aktivitami.

• Oznam

•  Na základe informácii MŠVVaŠ SR sa vzhľadom na zlepšujúci sa vývoj epidemickej situácie COVID-19  od štvrtka 21. apríla 2022 zmiernia opatrenia v oblasti prekrytia dýchacích ciest a domácej karantény úzkych kontaktov.

Na základe Vyhlášky ÚVZ SR č. 32/2022, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest, sa ruší povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest  použitím respirátora / rúška v spoločných priestoroch školy a školského zariadenia.

Na základe Vyhlášky ÚVZ SR č. 33/2022, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k izolácií osôb pozitívnych na ochorenie COVID-19 a karanténe osôb, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19, po úzkom kontakte s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19 nebude potrebné nastúpiť automaticky do karantény.

• Hviezdoslavov Kubín-okresné kolo

•  Dňa 5.4.2022 sa v Dome kultúry v Starej Ľubovni konalo okresné kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Medzi nádejnými recitátormi nechýbali ani dve žiačky z našej školy. Interpretáciou básne aj prózy pripravili porote aj publiku pekný umelecký zážitok.Obidve recitátorky - Natália Reľovská-4.A, Nikol Dziaková.3.A-predviedli kvalitný výkon, Nikol Dziaková si vyrecitovala 3.miesto. Blahoželáme.

Dievčatám za reprezentáciu školy ďakujeme a prajeme im, aby svoje recitačné schopnosti úspešne rozvíjali aj naďalej.

• Pytagoriáda okresné kolo

• Žiaci našej školy majú radi matematiku. V okresnom kole v kategórii P4 Tobias Chlebák  sa umiestnil na 4. mieste a v kategórii P3 je Marko Trembáč úspešným riešiteľom. Blahoželáme.