• Prianie

• Na Vianoce a v roku novom, vinšujem Vám na stokrát teplé slnko nad domovom, dobré skutky s dobrým slovom. Zdravia, šťastia a lásky akurát, aby Vás mal každý rád.

Koniec roka 2023 nás núti zamyslieť sa nad tým, čo nám priniesol, a čo sa v ňom stratí v zabudnutí. Zároveň si treba pripomínať, že najdôležitejšou prísadou spolupráce v tíme je všímavosť. V novom roku 2024 si jej želajme čo najviac. A k tomu veľa radosti z bežných maličkostí, ale aj odvahu čeliť novým výzvam.

Krásny a šťastný Nový rok 2024 , nech Vám trvá celý rok, veľa zdravia, lásky, splnených snov a pracovných úspechov želá

Mgr.Gabriela Vilčeková, riaditeľka školy

a kolektív zamestnancov ZŠ s MŠ Kolačkov

,

• Školské kolo Pytagoriády

• Cieľom matematickej súťaže PYTAGORIÁDA je podporiť  záujem o matematiku prostredníctvom jednej z dominantných vlastností detí – ich súťaživosti,  podporovať vyhľadávanie a rast talentov s nadpriemerným exaktným myslením, rozširovať a prehlbovať vedomosti žiakov v matematike a  umožňovať učiteľom škôl spätne využívať poznatky získané na súťažiach na skvalitňovanie výchovno-vzdelávacieho procesu.

V školskom kole PYTAGORIÁDY žiaci súťažili  takto:

P3- Eliáš Dziak -24 bodov

Šimon Dziak-22 bodov

Kristína Reľovská- 21 bodov

Jakub Dulák-21 bodov

Beáta Majkutová- 16 bodov

P4- Richard Blažovský- 25 bodov

Aleš Henisch- 23 bodov

Terézia Reľovská- 21 bodov

Ľudmila Barnovská- 20 bodov

Lea Konevalová- 16 bodov

Matias Zamiška- 16 bodov

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme a prajeme veľa šťastia v okresnomk kole 9.4.2023.

• Adventná akadémia

• "Advent je časom čakania, čakania a prípravy na narodenie Ježiša"

Advent je obdobím, kedy sa pripravujeme na Vianoce , detia žiaci našej školy pripravili krásne vystúpenia, vyjadrili svoju radosť pohybovými improvizáciami, regionálnym divadielkom, anglickými pesničkami s tancom, básničkami a spevom. Na zvýraznenie príchodu Vianoc zhotovili výrobky, ktoré predávali na vianočnej burze. Všetkým sa páčila  vôkol nás  sa šíriaca  krásna, radostná a euforická atmosféra.

Veľké ĎAKUJEME patrí všetkým účinkujúcim, ale aj p. učiteľkám, za prípravu krásneho podujatia, za obetovaný čas, úsilie a trpezlivosť.

Na adventnom venci prvá sviečka sa zapaľuje
            príchod najkrajšieho
            obdobia v roku
            oznamuje .

Keď už druhá
            svieti
            nevedia sa dočkať
            deti.

Tretí týždeň
            sa tretia mihoce
            o chvíľu
            tu máme Vianoce.

Poslednú adventnú nedeľu na adventnom venci všetky štyri svietia
            tak na Vianoce
            všetci budeme mať dar

božie dieťa

• Povedz drogám "nie"

• Za účasti Mgr. Štefana Budzáka si žiaci 5.A, 7.A a 8.B povedali niečo viac o drogách. Aké
            druhy drog poznáme, aké následky má užívanie drog na ľudský organizmus, ale aj to, že
            drogy spôsobujú stratu spoločenského života a odvrátenie sa rodiny od užívateľa drog. Na
            záver prednášky sme si povedali ako sa dá pomôcť užívateľovi drog a čo robiť pre to, aby
            sme po droge nesiahli.

• "Stop šikanovaniu "

• Žiaci 3.A a 4.A si dnes vypočuli prednášku k téme „Stop šikanovaniu“ za účasti Mgr. Štefana Budzáka
            z CPP. Povedali sme si čo je šikanovanie, kto je agresor a obeť šikanovania. Aké sú hlavné znaky
            šikanovania a aké typy šikanovania poznáme. Prečo k šikanovaniu dochádza a prečo niekto šikanuje.
            Na záver prednášky sme si povedali, aké tresty hrozia za šikanovanie. Zároveň sme si  vysvetlili čo
            robiť v prípade, ak je dieťa samo obeťou šikany, alebo ak vidí, že niekto v jeho okolí je terčom šikany.(Mgr.M.Reľovská, soc.pedagóg)