- Princípy školy
- Školský vzdelávací program
- Školský poriadok ZŠ
- Etický kódex pedagogického zamestnanca
- Projekty našej školy
- Projekt Spolu múdrejší
- Projekt Spolu múdrejší 2
- Projekt Spolu múdrejší 3
- Projekt Pomocný vychovávateľ v materskej škole
- Projekt Zdravotnícky pracovník v materskej a základnej škole
- Projekt Letná škola 2022
- Projekt Profesijný rozvoj pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov
- Projekt NP edit 2
- Projekt POP 3- Školský podporný tím
- Kolektívna zmluva
Vidieť usmiate a šťastné dieťa, ktoré objavuje svet, je pre nás hnacím motorom k zodpovednej, precíznej a kreatívnej práci so žiakmi....
- Zážitky
Naši učitelia , pedagogickí asistenti každý rok plánujú a realizujú so žiakmi veľa zaujímavých aktivít, podujatí a a exkurzií, ktoré efektívne a názorne dopĺňajú to, s čím s žIaci oboznamujú v škole. Okrem toho si z týchto aktivít odnášajú príjemné a úsmevné zážitky a skúsenosti. Nepochybne v srdciach žiakov ostávajú aj spomienky na plavecký, lyžiarsky kurz a školu v prírode, počas ktorých okrem nadobudnutia nových zručností prehlbujú svoj vzťah k spolužiakom a učiteľom. ..
- Škola založená na tradíciách a otvorená novým inováciám
-
Jasne stanovené ciele a pravidlá, niekedy možno aj vyššie očakávania od nadanejších žiakov a ich podpora, individuálny prístup k žiakom so ŠVVP, to sú atribúty, ktoré na našej škole majú svoju tradíciu. Neznamená to, že sa nemodernizujeme. Uvážene zavádzame vo vyučovacom procese nové formy vzdelávania. Realizujeme napríklad projektové dni, v ktorých sa zameriavame na rozvoj čitateľskej a finančnej gramotnosti. Spolupracujeme pri tom s inštitúciami, ktoré sú v rámci projektov nápomocné.
-
- Kvalitný tím pedagógov a školský podporný tím
-
Pre zabezpečenie kvality VVP pracuje so žiakmi kvalifikovaný tím pedagogických zamestnancov, podporu žiakom poskytuje školský podporný tím. Dôkazom tejto efektívnej spolupráce sú výsledky v súťažiach
-
- Digitalizácia
-
Predpokladom kvalitného vzdelávania je aj dobré technické zabezpečenie a vybavenie školy. Aj keď v oblasti informačno-komunikačných technológií sa dá stále niečo vylepšovať či modernizovať, škola momentálne disponuje prim eraným množstvom notebokov, učebňou ZERO klient, jazykovým laboratóriom . V každej kmeňovej triede sa nachádza interaktívna tabuľa aj tlačiareň. Ovládanie týchto technológií je samozrejmosťou pre všetky vekové kategórie našich zamestnancov.
-
- Prostredie priateľské deťom i k našej planéte
-
Nie je jedno, v akom prostredí sa žiaci vzdelávajú, preto sa systematicky a dlhodobo venujeme estetizácii prostredia budovy školy a jej areálu. Naši žiaci trávia mnoho vyučovacích hodín vonku na čerstvom vzduchu. Žiakov sa snažíme zapájať aj do starostlivosti o okolie školy. Vzťah k ekológii, životnému prostrediu a zdravému životnému štýlu rozvíjame systematicky prostredníctvom programu Zdravá škola (participujeme na kampaniach a aktivitách ako Európsky týždeň športu, Svetový deň jablka, Svetový deň hygieny, Gym fit pohybom k zdraviu, Svetový deň Červeného kríža, Deň narcisov), ďalej enviromentálnych aktivít (projekt Recyklohry, jesenný zber pagaštanu konského, absolvovanie rôznych exkurzií a vychádzok v rámci Svetového dňa lesa, vtáctva a podobne).
-
- Prevencia ako cesta k úsmevu našich žiakov
-
Tak, ako sa staráme o to, aby sa žiaci cítili v škole dobre, zaujímame sa aj o to, čo prežívajú. Kladieme dôraz na prevenciu patologických javov a organizujeme rôzne besedy a aktivity, ktoré by žiakom mohli pomôcť bezpečne fungovať v kyber-priestore či vo vzťahoch k spolužiakom. K prevencii negatívnych prejavov určite napomáha aj činnosť záujmových útvarov, počas ktorých sa žiaci možno neformálnejšie stretávajú s učiteľmi, ale aj so spolužiakmi, čím sa prehlbujú priateľstvá a vytvára priestor komunikovať o rôznych témach.
-
Projekt POP 3- Školský podporný tím
Podporný tím poskytuje našim žiakom výchovnú a sociálno.pedagogickú podporu. Spolu s učiteľmi sa stará o bezpečné prostredie školy, o zlepšovanie vzťahov a sociálnej klímy v triedach, o rozvoj emocionálnej inteligencie, sociálnych kompetencií a zručností detí.
Spolupráca s rodičmi je kľúčová. Dobré výsledky sa dajú dosiahnuť iba vtedy, ak rodičia pri práci s dieťaťom doma nadviažu na úsilie učiteľov a špecialistov . Je dôležité, aby rodičia vnímali špecifické potreby svojho dieťaťa a zároveň akceptovali možnosti školy.
Výchovný poradca- Mgr.Anna Dziaková
Výchovný poradca plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania, profesijnej orientácie detí a v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí. Konzultácie poskytuje nielen žiakom, ale aj ich zákonným zástupcom a učiteľom.
-
Výchovný poradca spolupracuje s triednymi učiteľmi pri informovaní o žiakoch s výchovno-vzdelávacími problémami a s problémami vo výchove a vývine osobnosti, zabezpečuje pre nich výchovné a výchovno-poradenské aktivity a podľa potreby sprostredkúva im psychologické, iné odborné služby a starostlivosť.
- Realizuje kariérové poradenstvo(organizuje besedy najnä pre žiakov končiacich školu, pomáha ich usmerniť v profesijnej orientácii, sprostredkováva im potrebné množstvo informácií, organizuje pre nich exkurzie do škôl).
- Vedie evidenciu žiakov končiacich školskú dochádzku a spracováva podklady a prehľady o profesijnej orientácii žiakov.
- Zodpovedá za predloženie prihlášok riaditeľke v súlade so záväznými termínmi a prihlášky včas odosiela na stredné školy.
-
Sociálny pedagóg-Mgr.Mária Reľovská
Konzultačná miestnosť na prízemí
tel.kontakt: 052 4363111
Konzultácie pre žiakov, rodičov a učiteľov sú poskytované individuálne (na základe dohody) v čase od 7:30-15:00 v pondelok, utorok, stredu.Činnosť sociálneho pedagóga v škole:
- Individuálna a skupinová spolupráca so žiakmi
-Poskytovanie poradenstva zákonným zástupcom , pedagogickým zamestnancom .
-Vykonávanie preventívnych činností, eliminácia sociálno-patologických javov, koordinovanie , usmerňovanie a organizovanie preventívnych aktivít.
-Poskytovanie poradenstva a intervencie so zameraním na deti a žiakov s rizikovým správaním ohrozených sociálno-patologickými javmi a zo sociálne znevýhodneného prostredia.
-Podpora zdravého životného štýlu a zmysluplného trávenia voľného času.
-Vykonávanie sociálno-pedagogickej diagnostiky prostredia a vzťahov, ovetovej činnosti a ďalších činností v sociálno-výchovnej oblasti.
Pedagogický asistent
-podľa požiadaviek učiteľa, vychovávateľa a v spolupráci s odbornými zamestnancami vytvára rovnosť príležitostí vo výchove a vzdelávaní, pomáha žiakovi alebo skupine žiakov pri prekonávaní architektonických, informačných, jazykových, zdravotných, sociálnych alebo kultúrnych bariér
-so školským podporným tímom a pedagógmi hľadá účinné stratégie na rozvoj potenciálu všetkých detí, keď s (triednym) učiteľom identifikuje zdroje a riziká vo svojej triede/skupineso školským podporným tímom a pedagógmi hľadá účinné stratégie na rozvoj potenciálu všetkých detí, keď s (triednym) učiteľom identifikuje zdroje a riziká vo svojej triede/skupine
-pomáha vytvárať podporujúcu a priateľskú atmosféru v triede s rešpektujúcimi vzťahmi, demokratickými pravidlami
a tímovou spoluprácou,- venuje sa žiakom s bariérami (ŠVVP ale aj iné), pomáha zvládať nároky, napríklad zjednoduší alebo zopakuje výklad učiteľa,poskytuje pomoc pri riešení úloh a pod.pomáha vytvárať podporujúcu a priateľskú atmosféru
v triede s rešpektujúcimi vzťahmi, demokratickými pravidlami a tímovou spoluprácou,
- venuje sa žiakom s bariérami (ŠVVP ale aj iné), pomáha zvládať nároky, napríklad zjednoduší alebo zopakuje výklad učiteľa,poskytuje pomoc pri riešení úloh a pod.-Podporuje rozvoj správnych pracovných návykov detí a ich sociálnych kompetencií.
Pedagogickí asistenti: Mgr.Katarína Folvarčíková
Mgr. Eva Zamišková
Bc. Monika Zamišková
Bc.Michal Dziak
Antónia Horanská